Kotlički

1 items total
Kotliček za štedilnik BULBUL, 2,5 l, nerjaveče jeklo, Alessi
199 €
ALAC100

Kuhalniki - s kuhalnikom na štedilniku dodajte svoji kuhinji retro videz

Standardni kuhalniki na štedilniku danes niso več tako priljubljeni kot v preteklosti, vendar se še vedno uporabljajo v številnih gospodinjstvih. Poleg tega so se najboljši oblikovalci, kot sta Michael Graves in Aldo Rossi, potrudili in oblikovali čudovite kotličke za Alessi ki so zdaj oblikovalske ikone. Če se vam zdi, da je tradicionalni kuhalnik na štedilniku nekaj za vas, ali če vam je všeč retro občutek v kuhinji, ne oklevajte in izberite eleganten kuhalnik v Kulina.

Ali so električni kotli boljši od kuhalnikov na štedilniku?

Težko je reči, katera vrsta kotlička je boljša. Električni kotlički omogočajo hitro vrenje vode in so opremljeni s samodejnim izklopom. Dolgoročno lahko prihranijo čas in denar, saj so energetsko učinkovitejši od kuhalnikov, vendar ne smete pozabiti, da morate zavreti le toliko vode, kolikor je potrebujete.

Izbira med kuhalnikom na štedilniku in električnim kuhalnikom je odvisna od vašega okusa in zahtev, vključno z vizualnimi preferencami.

Če ste ljubitelj čaja, boste na spletni strani Kulina našli tudi odlične čajnike, iz katerih boste lahko skuhali najboljši čaj.

Zakaj Američani uporabljajo kuhalnike na štedilniku?

Večina hiš v ZDA je napajana z napetostjo 100-127 voltov, medtem ko v Združenem kraljestvu in številnih drugih državah uporabljajo napetost 220-240 voltov. Tako električni kuhalniki zaradi nižje napetosti v ZDA ne bi segreli vode tako hitro kot v Združenem kraljestvu. Zato se večina ljudi odloča za kuhanje vode v klasičnem kotličku.

Zakaj ne smem napolniti čajnika z vročo vodo?

Polnjenje čajnika z vročo vodo ni priporočljivo, saj je lahko nevarno in lahko poškoduje čajnik.

Pri nalivanju vroče vode v hladen čajnik lahko pride do toplotnega udara, ki lahko razbije ali poškoduje sestavne dele čajnika, kot sta steklo ali kovina.

Polnjenje kotlička z vročo vodo lahko poleg varnostnih vprašanj vpliva tudi na kakovost vode, saj ima vroča voda lahko več raztopljenih mineralov in kovin kot hladna voda, kar lahko spremeni okus in kakovost vode.

Zato se običajno svetuje, da v čajnik natočite hladno vodo in jo nato segrejete na želeno temperaturo. Če želite izvedeti več o pripravi in postrežbi čaja, preberite naš vodnik za poznavalce čaja tukaj.